نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح بخش آزمایشگاه و دندان پزشکی کلینیک با حضور معاون وزیر

افتتاح بخش آزمایشگاه و دندان پزشکی کلینیک با حضور معاون وزیربه گزارش روابط عمومی کلینیک فرهنگیان یزد،بخش دندان پزشکی و آزمایشگاه درمانگاه با حضور معاون وزیر،مدیر کل اموزش و پرورش یزد و جمعی از مدیران و فرهنگیان محترم افتتاح شد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش بستر توسعه پایدار است گفت: اگر کشور بخواهد توسعه پیدا کند باید به این بخش توجه ویژه داشته باشد.   

"عباسعلی باقری" در آیین افتتاح طرح توسعه مرکز آموزشی و درمانی فرهنگیان استان یزد افزود: اگر می خواهیم موفق باشیم باید برای آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه معلمان در تربیت نیروی انسانی کشور اثر گذار هستند اظهار کرد: باید به وضعیت رفاهی و معیشتی فرهنگیان رسیدگی شود تا انها با دلگرمی کار خود را انجام دهند.

باقری خاطر نشان کرد: اگر معلمان و اولیاء دانش اموزان کار خود را به درستی انجام دهند کشور هم به توسعه پایدار دست خواهد یافت.

وی در ادامه ضمن قدردانی از خیرین مدرسه ساز گفت: بخشیدن پول، کار آسانی نیست، این خیران با مشارکت در امر مدرسه سازی کار بزرگی را انجام می دهند و در برابر امتحان الهی پرودگار سربلند هستند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه کار خیران باقی الصالحات و ماندگار است خاطر نشان کرد: بازدیدهای صورت گرفته از مدارس و مراکز رفاهی فرهنگیان استان یزد نشان داد خیران کار خود را با عشق و علاقه دنبال می کنند.

مدیر کل اموزش و پرورش استان یزد هم در این مراسم ضمن قدردانی از خیران مدرسه ساز گفت: خیران این استان در امر مدرسه سازی در کشور پیشتاز هستند.

احمد شیرزاد افزود: خیرین استان در تمام مدارس و مراکز اموزشگاهی رد پایی از خود برجای گذاشتند که قابل ستایش است.

در این مراسم بخش آزمایشگاه و دندانپزشکی مرکز آموزشی و درمانی  فرهنگیان استان یزد با زیربنای 700 متر مربع به بهره برداری رسید.

برای تجهیز و ساخت این دو بخش مجموعا 10 میلیارد ریال هزینه شده که بخشی از ان توسط خیر "حاج رضا شیشه بری" و بقیه از اعتبارات دولتی تامین شده است.

مجموعه یاد شده نخستین پروژه خیری در بخش درمانی فرهنگیان در استان یزد است.

مرکز آموزشی و درمانی  فرهنگیان استان یزد در سال 74 در استان راه اندازی شد و روزانه بین 800 تا یکهزار نفر در آن ویزیت می شوند.

35 درصد کلاس های درس مدارس استان یزد خیری است، تعداد خیرین مدرسه ساز استان دو هزار و یکصد نفر و تعداد فرهنگیان هم افزون بر 18 هزار نفر اعلام شده است.

گفتنی است در این مراسم از خیر این مجموعه حاج رضا شیشه بری و سه نفر از پیشکسوتان به نام های رضا طراز، علی اکبر نصیری زاده و سید محمد دهقان که در ارتقای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان تلاش نموده اندتجلیل شد.